17 August 2022
Öne Çıkanlar

YJA STAR İşgalci Orduyu Şemzînan’da Vurdu

 

Zap Avaşin ve Metina’da işgalcilere 3 buçuk aydır ağır kayıplar verdiren Kürdistan Özgürlük Gerillası işgalci orduyu Şemzinan’da da vurdu.

1 ağustos günü yapılan YJA Star hareketli timlerinin eyleminde 7 işgalci cezalandırıldı. İşgalci tc devleti ise eylemin yapıldığı bölgeye sevkettiği 700’e yakın askerle saldırı başlattığını duyurdu.

İşgalci TC ordusu gerilla eylemleriyle sarsılıyor. Başure Kurdistan’da ve Bakur Kurdistan’da üst üste ağır darbeler alıyor.

Türk ordusu 17 nisan’dan bu yana zap avaşin ve metina’ya ağır hezimet yaşıyor.

Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın eylemlerinde ağır darbeler alan işgalcilerin verdiği kayıplar 2 binli rakamlara yaklaştı.

Gerilla avaşin’den botan’a serhat’tan Zap’a her yerde işgalci orduya ağır darbeler indiriyor.

YJA Star güçlerinin öncü rolü gerilla eylemlerinde öne çıkıyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi dün yaptığı açıklamada, YJA Star hareketli timlerinin 1 ağustos’ta Colemerg Şemzinan’da işgalcilere ağır bir darbe indirdiğini bildirdi.

Buna göre;

Şemzînan’dan Rubarok karakoluna doğru giden işgalci TC ordusuna ait askeri konvoy YJA Star hareketli timleri tarafından takibe alındı.

Denetim altına alınan işgalci konvoyu 1 ağustos günü saat 12:30’da Lavreza köyü yakınlarında sabotaj taktiğiyle vuruldu.

Eylemde 1 kirpi araç tamamen imha edildi. Aracın içinde bulunan 3 assubay ve 4 kontra eylemde öldü.

Ağır kayıplar veren işgalci ordu, çökme aşamasında olan AKP-MHP faşist ittifakını ayakta tutmak için binlerce askerini hergün savaş cephesine sürüyor.

YJA Star hareketli timlerinin eyleminde ağır darbe alan işgalci türk devleti, Colemerg ve ilçelerine yönelik yüzlerce askerle yeni bir saldırı başlattığını duyurdu.

Kürt soykırımcısı Süleyman Soylu’nun başında bulunduğu özel savaş bakanlığından yapılan açıklamada,

Colemerg’de 4 ağustos’ta başladığı bildirilen yeni saldırıya, JÖH, PÖH ve koruculardan oluşan 632 işgalcinin katıldığı kaydedildi.