17 August 2022
Öne Çıkanlar

Kürt gençlerinden çağrı: Polisin saldırılarına cevap olmak için alanlara çıkalım

Hollanda’da OPCW önündeki eylemde gözaltına alınanlara dair TCŞ ve TEKOJIN tarafından yazılı açıklama yapıldı. Kürt gençleri, Kürtler ve dostlarını alanlara çağırdı.

Açıklamada, 3 Aralık günü Lahey’de bulunan Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü önünde Avrupa Gençlik Hareketi aktivistlerince düzenlene eylem eylemin büyük yankı uyandırdığı kaydedildi.

“Bu saldırı sonrası 55 kişi gözaltına alınırken 10 kişi ise yaralandı” denildi.

Defend Kürdistan ile ortak yürüttükleri çalışma kapsamında Türk ordusunun savaş suçu işlediğini, kimyasal silah kullandığını delil ve tanıklarla göstermelerine rağmen, OPCW’nin hiçbir şekilde bir adım atmadığı ifade edildi.

“Kürdistan gençliği ve dostları kimyasal ile katledilen evlatları için elbette ki hiçbir şey olmamış gibi oturamazdı.” son yılların en görkemli eylemini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Gençlerin bu görkemli direnişini selamlayan TCŞ ve TEKOJIN, bütün Kürdistanlılar ve dostlarına da şu çağrı yaptı.

“55 yoldaşımız Hollanda’nın farklı gözaltı merkezlerinde rehin tutulmakta, bunlardan 10 tanesi ise yaralı halde tutulmaktadır. Hepimiz biliyoruz ki örgütlü bir güç karşısında hiçbir saldırı galip gelemez. Başta yurtsever gençlerimiz olmak üzere Avrupa’nın bütün yerlerinde bulunan halkımızın evlatlarını sahiplenmesi, bu kurumların sessizliğini teşhir etmesi ve polisin saldırılarına cevap olması için alanlara çıkması gerekmektedir…

Gün alanlara çıkma, gençliği ve mücadeleyi sahiplenme günüdür. Tüm yoldaşlarımız serbest kalana, OPCW bağımsız bir inceleme yapana kadar kimseye rahat yüzü yok.”