1 July 2022
Öne Çıkanlar

HPJ Gerillası Arjîn Nıştîman: Sadece Önder Apo’nun Düşüncesi ile Ayakta Durabiliriz

 

HPJ’li Arjîn Niştîman, Türk devletinin işgal saldırılarına karşı, gençleri ve kadınları heryerde tavıra almaya çağırdı. KDP’nin ihanetinin ise kabul edilemez olduğunu belirtti.

Doğu Kürdistan Kadın Savunma Güçleri (HPJ) gerillası Arjîn Niştîman, Türk devletinin Medya Savunma Alanlarına yönelik işgal saldırılarını ve KDP’nin işgalcilere desteğini ANF’ye değerlendirdi.

KDP’nin ihanet politikasına değindi.
KDP’nin yürüttüğü ihaneti insan gerçekten nasıl tarif edeceğini bilemiyor, tanımlayamıyor. Artık Kürtlüğe karşı çalışıyorlar. Kürt halkı bunları iyi bilmeli, onları mahkum etmeli, kendi tarihine sahip çıkarak yargılamalı.

Gerilla Arjin, Rojhılat Kurdıstanına seslendi
Özellikle Rojhilatê Kurdistan halkında daha önce görülen ulusal ruh ki kadınlar ve halk alanlarda bu ruhla yerlerini aldılar, Özgürlük Hareketi’ne katıldılar. İşte o ruhu yeniden yaşama geçirmeliler.

Önder Aponun felsefesinin önemine dikkat çekti.
Sadece Önder Apo’nun düşünce ve felsefesi ile ayakta durabiliriz. Kendimizi koruyabiliriz, halkımızı koruyabiliriz.

Arjin Niştiman son olarak ise, gençlere ve kadınlara çağrı yaptı.
Her yerde elinizden gelen ne varsa yapın. İşgal saldırılarını ve yaşanan ihaneti kınayın. İhaneti engelleyin. Buna karşı tavrınızı ortaya koyun. Gençler ve kadınlar bu sürecin öncülüğünü yapmalı. Gelip Özgürlük Hareketi’ne katılmalı.